Pończochy uciskowe

Pończochy uciskowe poprawiają przepływ krwi. Mogą zmniejszyć ból i obrzęk nóg. Mogą również zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi i innych problemów z krążeniem. Ponczochy są w różnych rozmiarach i moga miec rozna moc ucisku, więc lekarz będzie musiał zdecydować, która opcja będzie działać najlepiej.

Czym one są?

Pończochy uciskowe to specjalnie wykonane, ściśle przylegające, rozciągliwe skarpety, które delikatnie ściskają nogę. Stopniowane pończochy uciskowe są ciaśniejsze wokół kostki i rozluźniają się w górę nogi.

Kto powinien z nich korzystać?

Osoby z problemami krążenia lub zagrożone takimi problemami jak zakrzepy krwi, żylaki lub cukrzyca

  • Osoby, które właśnie przeszły operację
  • Osoby które nie mogą wstać z łóżka lub mają trudności z poruszaniem nogami
  • Osoby, które cały dzień stoją w pracy
  • Sportowcy
  • Kobiety w ciąży
  • Osoby, które spędzają dużo czasu w samolotach lub samochodach

 

W jaki sposob nam pomagaja?

Ucisk, jaki te pończochy wywierają na nogi, poprawia pracę naczyń krwionośnych. Tętnice, które doprowadzają bogatą w tlen krew do mięśni, mogą się rozluźnić, dzięki czemu krew swobodnie przepływa. Żyły zostają wzmocnione, wypychając krew z powrotem do serca. Pończochy uciskowe mogą zapobiec zmęczeniu i obolałości nóg. Mogą również złagodzić obrzęk stóp i kostek, a także pomóc w zapobieganiu i leczeniu pajączków i żylaków. Mogą nawet powstrzymać cię przed uczuciem oszołomienia lub zawrotów głowy, gdy wstajesz. Ponieważ krew ciągle się porusza, trudniej jest jej gromadzić się w żyłach i tworzyć skrzepy. Jeśli skrzep się uformuje i uwolni, może podróżować z twoją krwią i utknąć w niebezpiecznym miejscu, na przykład w płucach. Skrzepy utrudniają również krążenie krwi wokół nich, co może powodować obrzęk, odbarwienie skóry i inne problemy. Jeśli potrzebujesz pończoch ze względów zdrowotnych, lekarz zmierzy obwod Twoich nóg i przepisze dla Ciebie odpowiedni rozmiar i ucisk.

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń 630-401-7102